MODRÁ 1 - Za pošumavskou lidovou architekturouDélka: 17 km
Nastoupané metry: 600 m
Technická náročnost:
Fyzicka náročnost:
Typ kola: Cross, MTB

GPS tracklog

GPX formát KML formát

Výškový profil trasy

Profil trasy

Popis trasy a nástupní místa

Příjemná trasa za poznáním lidové pošumavské architektury s několika nádhernými výhledy na Šumavu a Podšumaví.

Od Klostermannovy sochy vystoupáte k kapli Sv. Antonína, odkud je krásný výhled do širokého kraje pod Šumavou s Brdy na obzoru. Od ní lesní cestou (opatrně) sjedete dolů k silnici vedoucí z Javorníka do údolí. Po ní následuje svižný sjezd do Tejmlova, před první "vracečkou" odbočíme na asfaltku doprava a po ní vystoupáme až k lesu u Krásné vyhlídky. K samotné Krásné vyhlídce je nutno na hranici lesa odbočit po turistické červené doprava, vyhlídka je cca po 100 metrech.

Až se dosysta nabažíte "Krásným" vyhledem na centrální Šumavu, vraťte se zpátky k lesu a pokračujte dále směr samota Krankoty, po lesní cestě sjíždíme ke Kohoutímu kříži nad Nicovem a od něj po polní cestě do Nicova. Přejíždíme silnici Stachy-Kašperské hory a začínáme stoupat do tiché samoty Studenec. Z ní sjedeme do malebné vísky Chalupy a dále lesem po málo frekventované úzké lesní asfaltce ke Kohoutímu kříži v obci Úbislav. Pokračujeme směr Benešova hora, kde na začátku obce uhýbáme ostře doleva a začínáme stoupat mezi domy a posléze lesem zpět na Javorník. Po výjezdu z lesa přijíždíme na horní konec obce Bošice a odtud Vás již čeká posledních cca 1200 metrů zpět na Javorník.

NÁŠ TIP: Pokud se Vám v Benešově hoře ještě nebude chtít zpět na Javorník, můžete se zde napojit na MODROU 4 - Koupací a přes Rohanovské koupaliště a krásné hluboké lesy na východní straně hory se vrátíte zpět na Javorník. (cestu si tak prodloužíte o příjemných 10km, 27km tedy celkem)

Zajímavá místa a výhledy (místa k odpočinku)

Kaple Sv. Antonína - Výhlídka Na Snosu - Kohoutí kříž nad Nicovem - Goticky kostel Sv. Linharta - lidová architektura ve Studenci - soubor lidových stavení v Chalupách - kaplička v Benešově hoře - výhled nad Bošicemi

Občerstvení

Javorník: Restaurace Vyhlídka, Na Podlesí, Baťovna
Nicov: Obecní hospoda
Ubislav: restaurace ve vsi, kemp u Ády
Benešova hora: Penzion Benešova hora (cca 500 metrů po silnici směr Vacov, nutné se vrátit)